Proč vařit metodou sous-vide?

01.05.2019

Každý kuchař v domácnosti začíná používat sous-vide vaření. Proč?

Efektivita. Rychlost. Zdraví.

Pojmy, které v poslední době ovládají snad všechna odvětví lidské činnosti. Pro kuchyni to platí obzvlášť! Čím efektivnější chcete být v pracovním i osobním životě, tím efektivnější musí být vaše vaření. Do všech kuchyní, kuchyněk i k vařičům tak nyní proniká sous-vide vaření.

Zachovat přírodní chuť a šťavnatost toho luxusního hovězího pupku, co jste ráno koupili v masně, právě toho docílíte metodou sous-vide. A nejen proto si tuhle metodu oblíbili amatérští i profesionální kuchaři a kuchařinky.

Výhody uchovávání potravin v sáčcích bez vzduchu jsou mnohé. Jak jsme již naznačili, ingredience je při skladování v lednici nebo mrazicím boxu déle čerstvá, zachová si chuť, vůni i vitamíny. Vakuované potraviny jsou navíc skladnější, zaberou při mražení o mnoho méně místa než různé plastové krabičky a jiné obaly. Není snad lepší metody, jak připravit maso ve vodní lázni, než právě zavakuované v nepropustném obalu.

Vše, co nakoupíte, nemusíte hned spotřebovat - díky vakuování potraviny vydrží dlouhou dobu. Zavakuovat potraviny navíc není žádná věda - jakkoliv to zní složitě. Na webu vakuovani.cz najdete vše potřebné - vakuovací stroje, sáčky, misky a fólie.

 

Co je to sous-vide vaření?

- Sous-vide (fr. ve vakuu) - je vaření při konstatní nízké teplotě. Vhodné pro přípravu masa, ryb, zeleniny, vajíčka, případně mléčných výrobků.

Přidáno do porovnání

Odebráno z porovnání

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu